אכזריות שאין שני לה.

ההתאכזרות האולטימטיבית.

אחת מצורות ההתאכזרות האנושית האיומות ביותר, מתרחשת הרחק מעיני הציבור - אם כי רובנו - כאותו ציבור - לוקח חלק פעיל בקיומה - מעצם היותנו לקוחות - בתעשיות הבשר, החלב, הביצים, הדגים, השימוש בבעלי חיים בתעשיות הקוסמטיקה, ההלבשה והאופנה ועבור המחקר המדעי.

תמונות התרנגולות החביבות או הפרות השמחות הרועות באחו - אליהן אנו חשופים בפרסומות (לדוגמא, על עטיפת שוקולד פרה, - ממ... יאמי...) - נועדו להסתיר מאתנו את האמת המזעזעת והאפלה שבתעשיות ענק מפלצתיות אלה.

עבורי, חובתנו המוסרית הראשונה במעלה היא לכל הפחות - לדעת את האמת.

לפיכך, ישנם מספר רב מאוד של סרטונים, מאמרים והסברים מקיפים על המתרחש באמת בתעשיות אלה - כך שהידע כבר חשוף ונגיש לכולנו (אל תהססו להיכנס לאתר של "אנונימוס", למשל: http://anonymous.org.il/).

האם אנו מעוניינים לדעת את האמת?

והאם נשנה את אורח חיינו מידית - בהתאם למה שנגלה?

הסרטים והתמונות אמנם מזעזעים ובלתי נסבלים - אך הבה נזכור, בבקשה, שחוסר הנוחות שלנו כאשר אנו יושבים בביתנו מול המחשב וצופים בתמונות הקשות ללא ספק - הוא כאין וכאפס לעומת חוסר המוסריות שלנו בעצם עובדת השותפות שלנו באותה תעשייה, שלא לדבר על "חוסר הנוחות" - ייסורי התופת - או אם יורשה לי - השואה - המתרחשת בכל רגע ורגע - ממש עכשיו - על כל אותם מיליוני בעלי החיים האומללים - שכל פשעם הוא, שהם נולדו אל עולם שבו האדם הינו הגזע השליט, ולא בתקופה זוהרת במיוחד של התפתחותו הרגשית-תודעתית - ומכאן גם - המוסרית.

חובה עלינו לדעת - וחובה עלינו לשנות את הרגלי הצריכה שלנו, לעבור לטבעונות, ולהתנגד בכל תוקף לתרבות הקוסמטיקה והמדע, על כל ההתעללות הבלתי נתפסת בבעלי חיים שמאחוריה.

והסיבה המוסרית היא רק אחת מסיבות רבות נוספות, התומכות והמצדיקות שינוי כזה: אקולוגיות, בריאותיות, אנרגטיות, רוחניות.

לא כולנו יודעים, למשל, אך הגורם הראשי לתופעת ההתחממות הגלובלית קשור בתעשיית הבקר לבשר - ולא במפעלי התעשייה העשנים, המזגנים וכדו'. 

אך הסיבה ההומנית - המוסרית שביניהן מבחינתי - עולה על כולן, ובהחלט אמורה להספיק לנו.

אין דבר שהעולם זקוק לו כרגע יותר מלבכם הקשוב, התם והפתוח - אנא פעלו כמצוותו...