הקשבה עילאית למוסיקה

האם ניתן להקשיב באופן הזה למוסיקה?
בוודאי. ורצוי!
הקשבה עילאית היא, כאמור, האיכות הפנימית איתה אנו נגשים לכל דבר בחיים. מוסיקה, סרט, ספר שאנו קוראים, טבע אליו אנו יוצאים, אהוב איתו אנו משוחחים, כאב פיזי שבא לבקר אותנו, רגש שעובר דרכינו, סיטואציות מורכבות בחיים, מחשבות בהכרתנו וכן הלאה.
אך הקשבה עילאית למוסיקה, מאפשרת לנו לפגוש מוסיקה באופן שלם, מלא וחוויתי הרבה יותר ממה שחשבנו שאפשר...
למעשה, ככל שההקשבה רחבה וחסרת מסננים פנימיים, כך עולה יכולתנו להכיל יותר ויותר מרכיבים בתוך המוסיקה, עד למצב שבו כל היצירה המוסיקאלית חודרת לתוכנו ללא סייגים - במילים אחרות - אנחנו לא מפספסים כלום. אנחנו יכולים לקלוט את כל הכלים שמנגנים, את כל הניואנסים של הנגינה והשירה (אם יש) את כל המרכיבים המוסיקאליים היסודיים - מלודיה, אקורדים, קצב, עיבוד, תזמור וכו' את כל המילים שמושרות (אם יש) - זאת ועד - והכול בבת אחת.
למעשה, זו הדרך היחידה שבה אפשר לקלוט ולפגוש באמת את היצירה בשלמותה. היצירה כמכלול - כהוויה שלמה ומורכבת - וזהו אתגר לא קטן.

אבל הדבר החשוב יותר, הוא הסוד שמסתתר בהתמזגות שבהקשבה העילאית למוסיקה.
מדוע?
מפני שבהקשבה עילאית למוסיקה, בה אנו, כאמור, מתמזגים איתה לחלוטין, הופכים להיות ולו לרגע - היא עצמה - או אז, המוסיקה מתחילה למלא אותנו בחסדיה ומתנותיה - ומוסיקה, צופנת בחובה הפתעות רבות עבורנו, "מתנות" נסתרות מעין...
סוגים מסוימים של מוסיקה נושאים בתוכם יכולות רבות חסד של ריפוי, האצלת איזון פנימי של הגוף והנפש, כיוונון מעודן של המערכות האנרגטיות - השדות האנרגטיים והמרכזים האנרגטיים (הצ'אקרות), השפעות חיוביות, בונות ומפתחות על המוח ועוד.
כך שכשההקשבה שלנו מאפשרת התמזגות מלאה עם המוסיקה אותה אנו בוחרים, אנו מאפשרים למוח, לגוף, לנפש ולרוח לעבור תהליך משמעותי ועמוק בעזרתה.
כיצד לזהות מוסיקה מעצימה ונכונה? - רק בהקשבה עילאית זה ניתן.
בהקשבה מסוג זה, אנו יכולים ללמוד בהדרגה להבחין בין מוסיקה שמפתחת, מאירה ומשמחת את כל פנימיותינו והווייתנו - לבין מוסיקה שאין בה אנרגיה ממשית עבורנו - ושאפילו נושאת אנרגיה מזיקה והרסנית.
כך שיש חשיבות רבה למוסיקה שאיתה אנחנו בוחרים להתמזג, ופיתוח יכולת ההקשבה שלנו, יכול לאפשר לנו לבחור ולהבחין, ולגלות את כוחה הפלאי, המסתורי ושופע החסד והטוב של מוסיקה גבוהה.